• تهران-خیابان ولیعصر- بالاتر از چهارراه پارک وی شماره 2714-واحد6

  • 02126209698

  • 02122044560

محصولات

» » دیوار پارتیشن سبک

دیوار پارتیشن سبک

دیوار پارتیشن سبک 12 اسفند 1399, 06:24

معرفی دیوار پارتیشن سوپرپانل

دیوار پارتیشن سوپر پانل, دیوار غیرباری است که برای مصارف گوناگونی از جمله تقسیم فضاهای داخلی ساختمان, دیوارهای پیرامونی،نما و دیوارهای جداکننده بین واحدها استفاده می شوند. دیوار پارتیشن سوپرپانل متشکل است از:

1-پلی استایرن با دانسیته های 12تا 20 کیلوگرم بر متر مکعب که کل حجم دیوار را در برمی گیرد.

2-استادهای فلزی رول فرم شده از ورق گالوانیزه پانچ شده به ضخامت حداقل 0/6 میلیمتر به شکل ناودانی ،که داخل پلی استایرن در هر 30 سانتی مترعرض و به صورت یکپارچه با آن قالب گیری شده است.


اجزای مورد استفاده در اجرای دیوار پارتیشن سوپرپانل

دیوار پارتیشن سوپرپانل بر روی زیرسازی فلزی از پروفیل های ناودانی و یا نبشی از ورق گالوانیزه که به کف و سقف پیچ گردیده اند, نصب می شوند و در نهایت این دیوار پارتیشن پس از اجرای تاسیسات برقی ومکانیکی، با نازک کاری سنتی یا صنعتی, تکمیل می گردد.

اجزای مورد استفاده در این ساختار عبارتند از:

1-دیوار پارتیشن سوپرپانل: پلی استایرن با دانسیته های 20 و 15 و 12 کیلوگرم بر متر مکعب قابل ارئه می باشد و استادهای فلزی از ورق گالوانیزه 6. میلی متری تولید میشوند.  

 

دیوار پارتیشن سبک

  شکل1: دیوار پارتیشن سوپرپانل

2- نبشی گالوانیزه از ورق به ضخامت 0/6 میلیمتر به ابعاد 50×50 میلیمتر(رانرنبشی) 

شکل2: نبشی گالوانیزه

3-ناودانی گالوانیزه ازورق به ضخامت 0/6 میلیمتربا بال 50 میلیمتروارتفاع جان مناسب باضخامت دیوار(رانر ناودانی)  

دیوار پارتیشن سبک

 شکل3: ناودانی گالوانیزه

4-میخ وچاشنی تفنگ میخکوب 

شکل4: میخ وچاشنی تفنگ میخکوب 

 

5-پیچ سازه به سازه 

 شکل5: پیچ سازه به سازه

  

6-پیچ سازه به تخته گچی

 شکل6: پیچ سازه به تخته گچی

  

7 - پیچ و رولپلاک

شکل7: پیچ و رولپلاک 

 

8 - رابیتس 

 شکل8: رابیتس

 

10 - گچ پلیمری یا معمولی برای نازک کاری ملاتی 

 شکل9: گچ پلیمری یا معمولی

 

11- سیمان پلیمری یا معمولی برای نازک کاری ملاتی  

شکل10:سیمان پلیمری یا معمولی

 

12-تخته گچی برای پوشش به روش صنعتی 

شکل11: تخته گچی

 

13-تخته سیمانی برای پوشش به روش صنعتی 

 شکل12: تخته سیمانی

14-تخته منیزم برای پوشش به روش صنعتی 

شکل13: تخته منیزیم 

مزایای استفاده از دیوار پارتیشن سوپرپانل

1- داشتن وزن سبک و کاهش بار مرده سازه :

وزن یک متر مربع دیوار پارتیشن سوپرپانل با پوشش یک لایه تخته گچی در هر طرف کمتر از 30کیلوگرم برمترمربع می باشد که باعث کاهش وزن سازه، و منجر به کاهش ابعاد مقاطع سازه ای و در نتیجه کاهش هزینه های ساخت آن می گردد. ضمن آن که سازه واکنش بهتری نیز درمقابل زلزله خواهند داشت.

2- رفتارمناسب در برابر زلزله:

با توجه به سبکی دیوار پارتیشن و اتصال مکانیکی دیوار پارتیشن توسط پیچ به سازه، خطر آوار ناشی از زلزله وجود نخواهد داشت. ضمنا بخاطر نرم بودن اتصال دیوار پارتیشن به سازه درهنگام زلزله، دیوار پارتیشن به همراه سازه تغییر شکل می دهد و نیرویی به سازه وارد نخواهد شد.

3- عایق حرارتی:

دیوار پارتیشن سوپرپانل با داشتن ضریب هدایت حرارتی پایین، باعث صرفه جویی قابل ملاحظه ای در مصرف انرژی و در نتیجه کاهش هزینه های آن در زمان بهره برداری از ساختمان می گردد ضمن آن که ظرفیت دستگاههای برودتی و حرارتی ساختمان نیز کاهش می یابد.

4- سرعت نصب :

سرعت اجرای بالا با حداقل نیروی کار، به نحوی که هر گروه کاری 3نفره به راحتی میتواند بیشتر از 100 متر مربع در روز دیوار پارتیشن راسته کار نماید.

5 - سهولت در نصب و بر چیدن مجدد :

در صورت نیاز به تغییرات معماری داخلی در زمان بهره برداری از ساختمان، دیوار پارتیشن سوپرپانل به راحتی جمع آوری و مجددا نصب می گردد.

6- امکان تولید دیوار کامل قطعات پیش ساخته نما:

با توجه به قابلیتهای سیستم دیوار پارتیشن سوپرپانل می توان قطعات پیش ساخته با ابعاد دلخواه و با نمای تمام شده جهت نصب در نما تولید کرد که منجر به کاهش وزن، افزایش سرعت اجرای پروژه و کاهش هزینه های جانبی می گردد.

7- اجرای تاسیسات به سهولت و سرعت:

با توجه به در نظر گرفتن محل عبور لوله های تاسیساتی در دیوار پارتیشن به هنگام تولید محصول، اجرای تاسیسات به سرعت و سادگی و با دقت انجام می پذیرد.

8- امکان نازک کاری تر وخشک :

سرعت بالا و سهولت اجرای نازک کاری خشک ( به عنوان مثال : تخته گچی ، تخته سیمانی وانواع پوشش های ورقه ای) با استفاده ازپیچ، به سهولت وسرعت امکان پذیراست. انواع نازک کاری ملاتی گچی وسیمانی و سنتی ( به صورت ملات تر) نیز بر روی دیوار پارتیشن سوپرپانل به سهولت قابل اجراست که از مزیتهای ویژه این سیستم می باشد.

9- قابلیت استفاده در انواع سیستم های سازه ای و دیوارهای با ارتفاع بلند:

دیوار پارتیشن سوپرپانل در انواع سیستم های سازه ای (بتنی، فلزی و ...) قابل استفاده می باشد و در مقایسه با سایر سیستم های دیوار خشک (Drywall)به دلیل استفاده از استادهای قائم به فواصل 30 سانتی متری در آن و عملکرد یکپارچه آن با پلی استایرن به صورت یک مقطع توپر، دردیوارهای بلند از استحکام و عملکرد بسیا رمناسبی برخوردار است.

10- قابلیت استفاده در دیوارهای نما:

با توجه به مقاوم بودن دیوار پارتیشن در برابر باد و رطوبت و مزیت سبکی وعایق بودن آن، می تواند به عنوان دیوارنما با قیمت مناسب تر از سایر روشهای صنعتی مورد استفاده قرارگیرد.

11- قابلیت اجرا برروی کف تمام شده:

به راحتی میتوان دیوار پارتیشن را بر روی انواع کف های موجود در ساختمان نصب و تغییرات معماری جدید را اجرا نمود.

 

انواع دیوار پارتیشن از لحاظ کاربردی

1 - دیوارهای پارتیشن داخلی

از این نوع دیوار در فضای داخلی واحدهای مسکونی یا اداری و تجاری استفاده می شود. در این سیستم حداقل ضخامت پارتیشن 6 سانتیمتر است. ضخامت پوشش مورد استفاده، می بایستی نکات لازم در صدابندی و مقاومت در برابر حریق را پاسخگو باشد. در صورت استفاده پوشش ملاتی اتصال مکانیکی به استادها توسط رابیتس یا توری فایبرگلاس و یا سایر روشهای مناسب می بایستی تامین گردد. رانرهای اتصال دیوار پارتیشن به کف و سقف حداقل به ضخامت 0/6 میلی متر می باشند. 

دیوار پارتیشن سبک

  شکل14: نمایی از دیوار پارتیشن داخلی

 

2 - دیوارهای پارتیشن پیرامونی

این دیوار پارتیشن در پیرامون واحدهای مستقل، بین دو واحد و یا بین واحد و راهروها مورد استفاده قرار می گیرد. در این سیستم حداقل ضخامت دیوار پارتیشن 10 سانتیمتر پیشنهاد می گردد. ضخامت پوشش مورد استفاده، می بایستی نکات لازم در صدابندی و مقاومت در برابر حریق را پاسخگو باشد. سایر مشخصات، نظیر دیوار پارتیشن های داخلی می­ باشد.   

دیوار پارتیشن سبک

 دیوار پارتیشن سبک 

 شکل15: نمایی از دیوار پارتیشن پیرامونی 

 

3 - دیوارهای پارتیشن نما

یکی ازموارد استفاده رایج از دیوار پارتیشن سوپرپانل درنمای ساختمان ها می باشد. جدار نمای ساختمان می بایستی از استحکام مناسب دربرابر باد و زلزله ، عدم تبادل گرما وسرما و صدابندی مناسب در مقابل محیط بیرونی خود برخوردار باشد ضمن آنکه استفاده از انواع نماهای ساختمانی برروی آن امکان پذیر باشد. تمام این پارامترها درسیستم دیوار پارتیشن نمای سوپرپانل فراهم است. دراین سیستم حداقل ضخامت دیوار پارتیشن 10 سانتیمتر پیشنهاد می گردد. ضخامت پوشش مورد استفاده، می بایستی نکات لازم در صدابندی و مقاومت در برابر حریق را پاسخگو باشد. سایر مشخصات نظیر دیوار پارتیشن های داخلی می باشد. رانرهای اتصال دیوار پارتیشن به کف وسقف حداقل به ضخامت 0/6 میلیمتر می باشند.  

دیوار پارتیشن سبک

 دیوار پارتیشن سبک 

 شکل 16: نمایی از پارتیشن نما 

مراحل نصب دیوار پارتیشن

مراحل نصب دیوار پارتیشن بشرح زیر می باشد:

گام اول: پیاده کردن امتداد دیوار پارتیشن روی کف بر اساس نقشه معماری

گام دوم: نصب رانر ناودانی و یا نبشی درکف توسط میخ تفنگ یاپیچ و رولپلاک درفواصل حداکثر 50 سانتیمتری

گام سوم: انتقال امتداد خط دیوار پارتیشن روی کف به سقف

گام چهارم: نصب رانر ناودانی و یا نبشی در سقف توسط میخ تفنگ درفواصل حداکثر 50 سانتیمتری

گام پنجم: قراردادن دیوار پارتیشن سوپرپانل در رانرهای سقف و کف

گام ششم: پیچ کردن تمام استادهای دیوار پارتیشن به رانرهای سقف وکف با پیچ سرمته

 

جزئیات نصب دیوار پارتیشن به صورت دیوار راسته

برای نصب دیوار پارتیشن مطابق جزئیات زیر، در پایین از 2 نبشی گالوانیزه 50x50x0.6 mm و در بالای دیوار پارتیشن از ناودانی گالوانیزه h) hx50x0.6 mm متناسب با ضخامت پارتیشن) و یا 2 نبشی گالوانیزه 50x50x0.6 mm در طرفین استفاده می شود (ترجیحاً ناودانی استفاده گردد) این نبشی ها و ناودانی های اتصال دهنده، رانر نامیده می شوند.

شایان ذکر است برای دیوار پارتیشن های استفاده شده در نما حداقل ضخامت رانر ها 0/6 میلی متر انتخاب میگردد.  

دیوار پارتیشن سبک

  شکل 17: جزئیات نصب دیوار پارتیشن راسته  

دیوار پارتیشن سبک

 دیوار پارتیشن سبک 

 دیوار پارتیشن سبک 

 دیوار پارتیشن سبک 

  شکل 18: مراحل اجرای دیوار پارتیشن راسته

 

جزئیات نصب دیوار پارتیشن درکنج 90 درجه

مطابق با جزئیات زیر ابتدا رانرها و استاد اضافی کنج نصب و سپس تخته گچی روی آن پیچ می شود. در کنج داخلی ابتدا تخته گچی روی وجهی که استاد آن فاصله بیشتری تا کنج دارد پیچ شده و سپس تخته گچی وجه دیگر برروی تخته گچی اول در کنج محکم و به استاد پیچ میشود. در هر دو کنج بیرونی و درونی بایستی کرنربید روی تخته گچی نصب شود.   

دیوار پارتیشن سبک

 دیوار پارتیشن سبک

 شکل19: جزئیات نصب دیوار پارتیشن در کنج 90 درجه  

دیوار پارتیشن سبک

  شکل20: مراحل اجرای دیوار پارتیشن در کنج 90 درجه

 

جزئیات نصب دیوار پارتیشن درکنج سه راه

مطابق جزئیات زیر در صورت نیاز ابتدا رانرها و استاد اضافی کنج سه راه نصب و سپس تخته گچی روی راستای مستقیم آن پیچ می شود. درکنج داخلی ابتدا تخته گچی روی وجهی که استاد آن فاصله بیشتری تا کنج دارد پیچ میشود و سپس تخته گچی وجه دیگر برروی تخته گچی اول در کنج محکم و به استاد پیچ میشود. درهردوکنج تشکیل شده بایستی کرنربید روی تخته گچی نصب شود.  

دیوار پارتیشن سبک

 دیوار پارتیشن سبک 

 شکل21: جزئیات نصب دیوار پارتیشن در کنج سه راه   

دیوار پارتیشن سبک

   شکل22: مراحل اجرای دیوار پارتیشن در کنج سه راه

 جزئیات نصب دیوار پارتیشن درکنج 135 درجه

مطابق جزئیات زیر ابتدا رانرها واستاد اضافی کنج 135 درجه و تسمه تقویتی نصب و سپس تخته گچی روی آن پیچ می شود. در هر دو کنج بیرونی و درونی بایستی مش روی تخته گچی نصب شود.   

دیوار پارتیشن سبک

 شکل23: جزئیات نصب دیوار پارتیشن در کنج 135 درجه   

دیوار پارتیشن سبک

 شکل24: مراحل اجرای دیوار پارتیشن در کنج 135 درجه  

جزئیات نصب دیوار پارتیشن به صورت آتش بند به دیوار باربر سوپرپانل

در صورتی که محل نصب دیوار پارتیشن به دیوار باربر در محلی باشد که باید از انتقال آتش جلوگیری کند (به عنوان مثال دیوار پارتیشن جداکننده بین دو واحد) همانطور که درجزئیات زیر نشان داده شده است، به منظور آتش بند نمودن محل اتصال باید پلی استایرن مجاور دیوار پارتیشن از روی دیوار باربر در عرض 30 سانتیمتر برداشته و با ملات گچ مجددا پر شود و سپس یک عدد ناودانی به ابعاد 0/6×50× h) h متناسب با ضخامت دیوار پارتیشن) به ملات گچ متصل شده و دیوار پارتیشن در داخل ناودانی قرار گرفته و از بالا و پایین به کف و سقف متصل می گردد.  

دیوار پارتیشن سبک

  شکل25: جزئیات نصب دیوار پارتیشن به صورت آتش بند به دیوار باربر سوپرپانل  

دیوار پارتیشن سبک

  شکل26: مراحل اجرای دیوار پارتیشن به صورت آتش بند

جزئیات نصب دیوار پارتیشن به دیوار بتنی یا ستون بتنی یا فلزی

در صورتیکه دیوار پارتیشن به یک ستون بتنی یا فلزی متصل باشد همانطور که در جزئیات زیر نمایش داده شده است، ابتدا یک ناودانی به ستون متصل می شود و دیوار پارتیشن در داخل آن ناودانی قرار گرفته، سپس از بالا و پایین توسط رانر به سقف و کف متصل می­ گردد. 

دیوار پارتیشن سبک

  شکل27: جزئیات نصب دیوار پارتیشن به دیوار بتنی یا ستون بتنی یا فلزی 

دیوار پارتیشن سبک

  شکل28: مراحل اتصال دیوار پارتیشن به دیوار بتنی یا ستون بتنی یا فلزی

جزئیات اجرای دیوار پارتیشن در محل نصب درب

برای امکان نصب مناسب درب در بین دیوارهای پارتیشن همانطور که در جزئیات زیر نمایش داده شده است باید در دو طرف درب دو عدد استاد ناودانی اجرا شده و دیوارهای پارتیشن در داخل ناودانی قرار گرفته و در بالا و پایین به کف و سقف متصل شوند.

در اتصال فوقانی دیوارهای پارتیشن بالای درب به سقف مطابق مطلب ذکر شده عمل می کنیم و برای اتصال پایین دیوارهای پارتیشن، بالای درب یک عدد ناودانی به ابعاد mm 0/8×50× h) hمتناسب با ضخامت دیوار پارتیشن) به وسیله دو عدد نبشی در سمت چپ و راست به ناودانی سراسری دو طرف درب پیچ شده و به تمامی ناودانی های موجود در دیوارهای پارتیشن­، بالای درب پیچ می گردد.

شایان ذکر است با دقت در روشهای اجرا، در صورت بلند تر در نظر گرفتن طول ناودانی که در زیر دیوارهای پارتیشن بالای درب اجرا می شود و جدا کردن جان ناودانی از بال ها در 2 سر آن و بر گرداندن جان با زاویه 90 درجه (پر کلاغی کردن) و پیچ کردن جان و بال ها در سمت چپ و راست به ناودانی سراسری دو طرف درب، نیازی به استفاده از دو عدد نبشی اتصال دهنده نمی باشد.

 

دیوار پارتیشن سبک

 

دیوار پارتیشن سبک

دیوار پارتیشن سبک

  شکل29: جزئیات اجرای دیوار پارتیشن در محل نصب درب 

دیوار پارتیشن سبک

دیوار پارتیشن سبک

دیوار پارتیشن سبک

  شکل30: جزئیات اجرای دیوار پارتیشن در محل نصب درب

جزئیات اجرای دیوار پارتیشن در محل نصب پنجره

برای نصب دیوار پارتیشن اطراف، بالا و پایین پنجره مطابق جزئیات زیر عمل می نماییم: 

دیوار پارتیشن سبک

دیوار پارتیشن سبک

دیوار پارتیشن سبک 

دیوار پارتیشن سبک

 شکل31: جزئیات اجرای دیوار پارتیشن در محل نصب پنجره 

دیوار پارتیشن سبک

دیوار پارتیشن سبک 

شکل32: جزئیات اجرای دیوار پارتیشن در محل نصب درب و پنجره

 

استفاده از دیوار پارتیشن در سازه های دیگر

از پارتیشن می توان به عنوان دیوارهای داخلی ، پیرامونی و نما در سازه های دیگر استفاده نمود، که نمونه هایی از آن در بخش” تصاویری از اجرای پارتیشن” نمایش داده شده است.

 

ظرفیت باربری در آویز کردن اجسام بر روی پارتیشن

1- ظرفیت باربری در آویز کردن اجسام بر روی پارتیشن با استفاده از استادهای موجود در پارتیشن

با توجه به آزمایش انجام شده برای بدست آوردن ظرفیت باربری دیوار پارتیشن در هنگام آویز کردن اجسام با استفاده از استادهای موجود در آن، که برروی دیوار پارتیشن p8c8 انجام گردید حداقل قابلیت باربری با استفاده از 2 پیچ سرمته به طول 6 سانتی متر و ضخامت 6 میلی متر(معروف به پیچ های شیروانی) که به 2 استاد موجود در یک دیوار پارتیشن متصل گردیده است 120 کیلوگرم می باشد.


2- ظرفیت باربری در آویز کردن اجسام بر روی نازک کاری بدون استفاده از استادهای موجود در دیوار پارتیشن

با توجه به آزمایشات انجام شده برای بدست آوردن ظرفیت باربری با نازک کاری های مختلف در هنگام آویز کردن اجسام بدون استفاده از استادهای موجود در دیوار پارتیشن، نتایج زیر حاصل گردیده است:

-گچ برگ به ضخامت 15 میلی متر بوسیله 2 میخ به طول 4 سانتی متر و ضخامت 4 میلی متر، قابلیت باربری 28/5 کیلوگرم

-گچ برگ به ضخامت 15 میلی متر بوسیله 2 پیچ و رولپلاک به طول 5 سانتی متر و ضخامت 5 میلی متر، که رولپلاک در ضخامت گچ برگ باز شده است قابلیت باربری 67/5 کیلوگرم

-گچ ملاتی با رابیتس به ضخامت 15 میلی متر بوسیله 2 میخ به طول 4 سانتی متر و ضخامت 4 میلی متر، قابلیت باربری 15 کیلوگرم

- گچ ملاتی با رابیتس به ضخامت 15 میلی متر بوسیله 2 پیچ و رولپلاک به طول 5 سانتی متر و ضخامت 5 میلی متر،که رولپلاک در ضخامت گچ باز شده است قابلیت باربری 37 کیلوگرم


ضوابط اجرای نازک کاری بر روی دیوار پارتیشن

1 - اجرای نازک کاری خشک بر روی پارتیشن (تخته گچی، تخته سیمانی و ...)

برای جلوگیری از جدا شدن نازک کاری از دیوارهای پارتیشن در هنگام آتش سوزی، که برای تامین مقاومت ساختمان در برابر حریق الزامی است، جزئیات زیر برای نازک کاری های ملاتی و نازک کاری های خشک (مانندتخته های گچی یا سیمانی و....) رعایت گردد.

شایان ذکر است درنازک کاری های خشک، تخته های گچی به استادهای های موجود در دیوار پارتیشن پیچ می گردند و در لبه هایی که تخته گچی روی استاد قرار نمیگیرد ازگچ پلیمری در زیر تخته گچی و بر روی پلی استایرن دیوار پارتیشن برای محکم کردن بند و جلوگیری از ترکهای مویی در بندها می بایستی استفاده شود. شبکه نصب پیچها 30×60 سانتیمتر می باشد. پس از نصب تخته گچی درزها با مش و بتونه پر می شود.

دیوار پارتیشن سبک

 شکل33: نازک کاری خشک روی دیوار پارتیشن

دیوار پارتیشن سبک 

شکل34: جزئیات اتصال مکانیکی نازک کاری های خشک 

2- اجرای نازک کاری تر (ملات) بر روی دیوار پارتیشن

1-2 اجرای ملات با رابیتس

در این روش در روی سطح دیوار پارتیشن مش گالوانیزه توسط پیچ و واشر به استاد متصل و سپس نازک کاری ملاتی برروی آن اجرا می شود. شبکه پیچها نظیر حالت نازک کاری خشک 30×60 می باشد. 

دیوار پارتیشن سبک 

دیوار پارتیشن سبک 

دیوار پارتیشن سبک

شکل35: مراحل اجرای ملات با رابیتس بر روی دیوار

دیوار پارتیشن سبک

شکل36: جزئیات اتصال مکانیکی نازک کاری ملاتی با رابیتس

 

ضوابط اجرای تاسیسات مکانیکی و الکتریکی و.... در سیستم های پارتیشن

1- جزئیات نصب قوطی کلید و پریز

جهت نصب قوطی کلید و پریز می توان محل آنرا در روی سطح پارتیشن به عمق لازم برداشت وسپس توسط ملات گچ قوطی را در محل خود محکم ونصب نمود. فضای بین وجوه جانبی قوطی و پلی استایرن می بایستی با 1 سانتیمتر گچ پر شود. روش دیگر پیچ کردن قوطی بر روی تسمه پل U می باشد ولی به هر صورت اطراف آن با ملات گچ بایستی پوشانده شود.

دیوار پارتیشن سبک 

شکل37: جزئیات اجرای پارتیشن در محل نصب کلید و پریز 

دیوار پارتیشن سبک

شکل38: مراحل نصب کلید و پریز روی پارتیشن

2- جزئیات نصب تابلو فیوز

نصب تابلو فیوز مانند روش قوطی کلید و پریز و با استفاده از تسمه پل U انجام می پذیرد.

دیوار پارتیشن سبک

شکل39: جزئیات اجرای پارتیشن در محل نصب تابلو فیوز

3- جزئیات نصب کابینت

برای نصب کابینت میتوان در محل نصب، سطح پارتیشن به عمق لازم برداشته شده و با ملات پر گردد، سپس تسمه ای توسط 2 عدد پیچ بلند به استادهای پارتیشن متصل شده و قطعه اتصال کابینت توسط پیچ و رولپلاک بر روی تسمه متصل می گردد.

دیوار پارتیشن سبک

دیوار پارتیشن سبک 

شکل40: جزئیات اجرای پارتیشن در محل نصب کابینت

4- جزئیات نصب شیر آلات

نصب شیر آلات نیز مانند روش قوطی کلید و پریز و با استفاده از تسمه پل U انجام می پذیرد. 

دیوار پارتیشن سبک

شکل41: جزئیات اجرای پارتیشن در محل نصب شیرآلات 

دیوار پارتیشن سبک

شکل42: مراحل نصب شیرآلات بر روی پارتیشن