• تهران-خیابان ولیعصر- بالاتر از چهارراه پارک وی شماره 2714-واحد6

  • 02126209698

  • 02122044560

سوپر پانل

خط تولید کارخانه

خط تولید کارخانه 20 اسفند 1397, 08:45

خط توليد پارتيشن پلي استايرن شامل بخشهاي مختلفي است كه در ابتدا با پيش مواد اوليه پلي استايرن در دستگاه هاي مخصوص آغاز (pre expansion) انبساط مي شود.

 

دانسيته دانه هاي پلي استايرن منبسط شده در اين مرحله مورد اندازه گيري و ثبت منظم قرار مي گيرد .
در بخش ديگري از كارخانه ورق هاي گالوانيزه كه به صورت رول مي باشند در دستگاه مخصوص پانچ شده و آماده جاگذاري در داخل قطعات پارتيشن مي گردد.

 

ورق هاي پانچ شده در خط توليد دو محصول مختلف شامل پارتيشن و بلوك سقفي به كار گرفته مي شوند . سوراخ هاي دايره شكل كه در طول اين ورق ها ايجاد
مي گردد باعث نفوذ پلي استايرن و درگيري كامل با پروفيل ناوداني مي شود.

 

دستگاه اصلي توليد پارتيشن ها اين قابليت را دارد كه در ضخامت هاي مختلف ديوار و با كاربرد ناوداني هاي با ارتفاع مقطع 6 الي 12 سانتي متر ، پارتيشن توليد نمايد . از ديگر قابليت هاي دستگاه امكان برش قطعات در طول هاي مورد نظر كاربر مي باشد.
 

 

در شكل زیر، بخش قرقره هاي تغذيه نوارهاي ورق سوراخدار گالوانيزه و طريقه انجام خم كاري و ساخت ناوداني نمايش داده شده است . پس از اين مرحله ناوداني ها به محفظه قالب تزريق پلي استايرن وارد مي شوند.
 

 

 خروج قطعات پارتيشن پس از تزريق و انبساط پلي استايرن ازدستگاه

 -پارتيشن به ابعاد مشخص در قطعات به عرض 60 سانتي متر آماده حمل به محل نصب

ادامه

سیستم PLASTBAU

سیستم PLASTBAU 15 مرداد 1397, 14:13

Piero Cretti، مخترع فن آوری EPS( پلی استایرن منبسط شده)، PLASTEDILL را در سال 1978 به منظور ترویج فناوری اختراع شده، تاسیس کرد. و در سال 1979 سیستم PLASTBAU® اختراع و تا به امروز وارد بازار کشورهای متعددی از جمله فرانسه، ایتالیا، سوئیس، لیتوانی، ترکیه، امارت متحده عربی، عربستان سعودی، ایرلند شمالی،آمریکا، مکزیک، جمهوری دومینیکن شده است. 
در ایران نیز شرکت فرآورده های پیشرفته ساختمانی نمایندگی فروش ماشین آلات آن را برعهده دارد.نوآوری، محصولات با کیفیت و همچنان جلب رضایت مشتری و حفاظت از محیط زیست کلید موفقیت این شرکت در سراسر جهان می باشد. 

ادامه

سوپرپانل چیست ؟

سوپرپانل چیست ؟ 15 مرداد 1397, 14:12

سوپرپانل نوع تکامل یافته سیستم­های قدیم­تر Insulating Concrete Form) ICF) است. سیستم­های ابتدایی ICF دیوارهایی است که از چیدن بلوک­های تو خالی پلی­ استایرن و قراردادن میلگردهای قائم و افقی به صورت محدود در آن، و بتن­ ریزی در فضاهای خالی داخل بلوک ها ساخته می­ شدند. 
صفحات پلی استایرن به ضخامت حداقل 5 سانتی متر توسط رابط­هایی از جنس پلاستیک یا فلز به همدیگر متصل و از اتصال آن بلوک­هایی توخالی حاصل شده که در فضای خالی آن میلگرد قرار داده و بتن ریزی می­شود. نوع عملیات اجرایی آن شبیه به چیدن بلوک است که مستلزم صرف زمان و محدودیت­های سازه ای می شود.سیستم سوپرپانل با اصلاح روش ICF ابتدایی در جهت صنعتی­تر کردن ساختمان سازی و بالا بردن سرعت اجرا و مقاوم سازی آن در برابر زلزله، با تغییرات اساسی در المان­های ICF ابتدایی، ابداع گردید. مبتکر این تکنولوژی کمپانی PLASTEDIL سوئیس می باشد که سیستم مذکور را با نام ®PLASTBAU در سراسر دنیا عرضه نموده است . این سیستم متشکل از المانهای باربر و غیر باربر ساختمان، یعنی دیوار باربر، سقف باربر و دیوار پارتیشن (جداکننده غیر باربر) است. 
با استفاده از این سیستم می توان 60% عملیات مربوط به اجرای یک سازه بتنی را در کارخانه انجام داد و با انتقال قطعات به سایت اجرایی ، عملیات ساخت را به سرعت به انجام رسانید. 
مزیت عمده این سیستم حذف عملیات قالب بندی و آرماتوربندی دیوارهای باربر بتن آرمه به میزان حداقل 90% در محل اجرای پروژه است. 
قطعات دیوار در ارتفاع طبقه و قطعات سقف به طول دهانه و بر اساس طرح معماری ساخته، به محل حمل به سرعت در محل خود نصب و عملیات بتن ریزی انجام می شود. مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن، سیستم سوپرپانل را در رده سازه­های با دیواربتن آرمه با قالب­های ماندگار پلی­استایرن مورد تایید قرار داده است. بر طبق آیین نامه زلزله ( آیین نامه 2800 زلزله ایران) ساختمان تا 15 طبقه را بدون استفاده از قاب سازه ای طراحی و اجرا نمود.
سیستم سوپرپانل هم برای سازندگان و هم برای استفاده کنندگان مزایایی دارد که از جمله آنها می توان موارد زیر را نام برد: 

مزایای سیستم از دیدگاه سازندگان: 
انعطافپذیری در طراحی معماری
سیستم کامل و ماندگار:
سیستم سوپرپانل یک سیستم کامل متشکل از دیوار و سقف و پارتیشن می باشد لذا جهت اجرای ساختمان نیاز به رجوع به سیستم های مختلف نمی باشد
سرعت ساخت و برگشت سریعتر سرمایه:
با توجه به سرعت بالای ساخت، زمان لازم جهت تحویل پروژه و بهره برداری از آن کمتر شده و متعاقباً سرمایه ساخت سریع تر بازگشت می کند که امکان سرمایه گذاری در پروژه های بعدی را فراهم می سازد. در اثر سرعت، سربار هزینه های ثابت کارگاهی نیز کاهش یافته و از این حیث نیز پروژه اقتصادی تر می گردد.
عدم پرت مصالح:
با توجه به خصوصیات سیستم سوپرپانل در صورت اجرای درست، اصولا پرت مصالح چه در عملیات سفت کاری و چه در عملیات نازک کاری بسیار ناچیز است این موضوع ضمن حفظ منابع ملی باعث می شود که با مصالح تولید شده بتوان تعداد زیادتری خانه ساخت. لذا با استفاده بهینه از مصالح، هزینه تمام شده پروژه نیز کاهش می یابد

مزایای سیستم از دیدگاه استفاده کنندگان:
مقاومت در برابر زلزله های با شدت بسیار که در مملکت ما احتمال وقوع آن بسیار بالا است.
عایق حرارتی بالای سیستم در مقابل سرما یا گرمای محیط بیرون
کاهش هزینه های سوخت و برق مصرفی جهت سرمایش و گرمایش ساختمان
عایق صوتی مناسب در مقابل انتقال سرو صداهای مزاحم محیط بیرون
عدم محدودیت در شکل معماری ساختمان و قابلیت تطابق معماری با انواع خواسته ها
کاهش مصرف سوخت های فسیلی و به دنبال ان کاهش مقدار CO² منتشر شده به هوا و حفظ پاکی محیط زیست
دوام و طول عمر بیشتر ساختمان و بهره برداری طولانی تر از ساختمان

آسایش فکری از زندگی در داخل یک آپارتمان مقاوم در برابر زلزله، باد و سایر عوامل طبیعی مخرب
http://superpanelco.com/index.php?newsid=94

ادامه

درباره ما

درباره ما 14 مرداد 1397, 08:14

شرکت سوپرپانل  از سال 1386 تکنولوژی نوین ساخت و ساز ( سوپرپانل)  تحت لیسانس ®PLASTBAU سوئیس را  نصب و راه اندازی نموده است. سیستم ساختمانی سوپر پانل نوع پیشرفته سیستم های ICF است که سرعت اجرای بالا، استحکام و مقاومت بالا در برابر زلزله ( مطابق با آیین نامه 2800) و عایق  حرارتی  بالای آن در بحث بهینه سازی مصرف سوخت و محیط زیست پاک از مزایای ویژه سیستم بحساب  می آید.
 سیستم ساختمانی سوپرپانل به دو مدل عرضه می شود:
الف- سیستم بتنی ICF  سوپر پانل
در این مدل، سیستم باربر ICF  و سقف بتنی می باشد که مجوز احداث تا 15 طبقه از مرکز تحقیقات راه و شهرسازی را دارا می باشد، که می توان در هر 15 روز یک طبقه سفت کاری ساختمان را به اتمام رسانید. 
ب- سیستم سازه سبک فلزی سوپرپانل
این سیستم مناسب ساختمان های ساخت سریع یک طبقه می باشد. 
در این روش سازه باربر اصلی از المان های ستون و تیر سبک فلزی نظیر قوطی است که توسط پارتیشن های سیستم سوپر پانل در سقف و دیوار پوشش می گردد. مزیت عمده آن است که نیازی به بتن ندارد و بنابراین در نقاطی که بتن در دسترس نیست کارآیی بسیار خوبی دارد. ظرف 4 روز می توان عملیات سفتکاری این مدل را به اتمام رسانید و قیمت تمام شده آن 10% ارزانتر از سیستم بتنی است


ادامه