• تهران-خیابان ولیعصر- بالاتر از چهارراه پارک وی شماره 2714-واحد6

  • 02126209698

  • 02122044560

سوالات متداول

سوالات متداول

ابزار نصب دیوار باربر:
 
  • بست بین دیواری
بست بین دیواری برای بهم دوختن دیوار های باربر و جلوگیری از لبه دادن پلی استایرن در درز بین ۲ پانل دیواری استفاده می شود. در صورتی که پانل های برش خورده در کنار هم و یا در کنار یک دیوار بدون برش قرار گیرند از بست های بین دیواری برای دیوار های برش خورده استفاده می شود.
  • جک شاقولگر
جک شاقولگر تنها در یک طرف دیوار نصب می گردد و محل نصب جک با توجه به محل نصب سر جک و ته جک می باشد. زمان باز کردن جک از دیوار ۴۸ ساعت بعد از بتن ریزی می باشد و در شرایط خاص دمایی با توجه به زمان زیر صفر رفتن دما آن مقدار زمانی که دما به زیر صفر تقلیل می یابد باید به زمان ۴۸ ساعت نگه داری جک روی دیوار افزوده شود.
  • سر جک شاقولگر
از این ابزار نصب جک بر روی دیوار باربر استفاده می شود که معرفی و شکل آن در طریقه ساخت ابزار اجرای دیوار باربر در پیوست آمده است. جهت قرارگیری سر جک در یک دیوار به سمت پایین و در دیوار کناری آن به سمت بالا می باشد ( یک در میان به سمت بالا و پایین قرار می گیرد) تا هم برای مقاومت در برابر نیروی باد و هم فشار بتن ایستایی داشته باشد.
  • ته جک شاقولگر
معرفی و شکل ته جک در طریقه ساخت ابزار اجرای دیوار باربر در پیوست آمده است که برای نصب جک شاقولگر به فونداسیون و یا کف طبقات و یا چهار تراشهایی که نه صورت مناسب در بین فونداسیون های ساختمان و با میلگرد های با طول مناسب کوبیده شده در خاک مهار گردیده اند، به کار می رود. محل قرارگیری ته جک در یک جهت در راستای سر جک می باشد که برای دستیابی به این موضوع می توان از قرارکیری جک از بالا و پایین ، در وسط بین ۲ کپ استفاده کرد. و در جهت دیگر فاصله ته جک از پای دیوار ، در صورت امکان به اندازه فاصله ته جک از پای دیوار ، در صورت امکان به اندازه فاصله سر جک از پای دیوار می باشد.

    از سقف نیز می توان در سازه های دیگر استفاده نمود ، برای اجرا با دیتیل دقیق با شماره:
۰۲۱۲۲۰۴۴۵۶۰ 
تماس بگیرید.

نحوه اجرای تیر ها:
 
 
   -تیر آزاد ( روی دیوار نباشد): 
              
             اجرای تیرهایی که روی باربر نباشد همانند اجرای تیرهای بتنی در قاب های بتنی می باشد، پس از کار گذاری دیوارهای باربر قالب بندی و آرماتوربندی تیرها انجام می گیرد و میلگرد های تیر آزاد با خم های استاندارد با میلگردهای کلاف روی دیوار درگیر شده و متصل می شوند.
 
 
   -تیر روی دیوار (کلاف روی دیوار):
 
              تیر روی دیوار نیازی به قالب بندی ندارد (در دهانه وسط از زیر توسط دیوار و طرفین توسط سقف و در دهانه های کناری از زیر توسط دیوار، و از یک طرف توسط سقف و از طرف دیگر توسط لبه بلند دیوار) و به دلیل اینکه بتن ریزی دیوار ها و تیرها و سقف بطور همزمان انجام می گیرد و تیر ها مدخل ورودی بتن به دیوار ها می باشند  باید به محل قرارگیری میلگردهای طولی تیرها مخصوصا در دیوارهای با ضخامت کم مانند دیوار C15  توجه ویژه ای نمود و از معادل سازی میلگردهای طولی و افزایش تعداد آن ها در جهت عرض تیر اجتناب گردد تا فضای مناسب بین میلگردهای تیر جهت پایین رفتن بتن از بالای تیر تا پایین دیوار حفظ گردد.

- برای جلوگیری از جدا شدن نازک کاری در هنگام آتش سوزی، که برای مقاومت ساختمان در برابر نازک کاری های ملاتی و نازک کاری های خشک (مانند تخته های گچه یا سیمانی و...) رعایت گردد.
شایان ذکر است در نازک کاری های خشک < تخته های گچی به اِستادهای موجود در پارتیشن پیچ می گردند و در لبه هایی که تخته گچی روی استاد قرار نمیگیرد از گچ پلیمری در زیر تخته گچی و بر روی استاد قرار نمیگیرد از گچ پلیمری در زیر تخته گچی و بر روی پلی استایرن پارتیشن برای محکم کردن بند و جلوگیری از ترکهای مویی در بند ها می بایستی استفاده شود. شبکه نصب پیچ ها ۳۰x۶۰ سانتیمتری می باشد .پس از نصب تخته گچی درزها با مش و بتونه پر می شود.
 
- اجرای ملات تر با رابیتس یا مش فایبرگلاس:

در این روش در دوی سطح پارتیشن مش گالوانیزه یا فایبر گلاس توسط پیچ و واشر به استاد متصل و سپس نازک کاری ملاتی بر روی آن اجرا می شود. شبکه پیچ ها نظیر حالت نازک کاری خشک ۳۰x۶۰ می باشد.
 

- اجرای ملات بدون استفاده از رابیتس یا مش فایبر گلاس و با استفاده از توری درزبند:

پلی استایرن مجاور استاد ها را از درون بال های استاد در یک شبکه ۳۰x۶۰ به ابعاد ۵x۵x۵ سانتی متر گود می نماییم.
گچ پلیمری که خاصیت چسبندگی بر روی پلی استایرن دارد را به ضخامت حدود ۴ میلیمتر به روی پارتیشن کشیده، سپس گچ معمولی اجرا گردد به طوریکه ضخامت پوشش مورد استفاده ، می بایستی نکات لازم در صدابندی و مقاومت در برابر حریق را پاسخگو باشد.
در نصب پارتیشن در محل کنج ها ، از توری استفاده می نماییم.

- بتن ریزی سقف و تیر ها یا دیوار ها به صورت همزمان انجام می گیرد که باعث پیوستگی و یکپارچگی بتن دیوارها، سقف با صفحه پلی استایرن بیرونی قالب بتن ریزی پیرامون دال سقف نیز می باشد.

- همچنین در بتنی که بر روی سقف ریخته می شود، مطابق با محدودیت های ذکر شده در مبحث ۹ مقررات ملی ساختمان و دانه بندی استاندارد موجود در بازار ، حداکثر اندازه سنگدانه مصرفی نباید از ۳/۴ اینچ یا ۲۰ میلیمتر بیشتر باشد.

- سایر مشخصات بتن سقف باید با ضوابط و مشخصات بتن دال ها که در مبحث ۹ مقررات ملی ساختمان ذکر گردیده است منطبق باشد.

 
  ۱- فرآورده های سوپرپانل از نظر رفتار واکنش در برابر آتش از نوع کندسوز شده ( خود خاموش شو) است و چنانچه ۱۵ ثانیه در معرض شعله ثابت در سطح قرار گیرد، میزان پیشروی شعله در مدت ۲۰ ثانیه کمتر از ۱۵۰ میلی متر می باشد.

  ۲- از انبار کردن قطعات سوپرپانل به حجم بیش از ۶۰ متر مکعب خودداری شود. در صورت نیاز به انبار کردن مقادیر بیش از ۶۰ مکعب، قطعات سوظرظانل را به قسمت هایی به حجم حداکثر ۶۰ متر مکعب تقسیم کرده و بین هر دو قسمت حداقل ۲۰ متر فاصله وجود داشته باشد.
 
  ۳- کلیه کارگران و کارکنان باید نسبت به عدم استفاده از هر گونه شعله و نیز عدم استعمال سیگار در مجاورت محل نگه داری قطعات سوپرپانل توجیه شوند.
 
  ۴- ممانعت از پاشش های براده های فلزی جوشکاری و یا هوابرش بر روی المان های سوپرپانل الزامی است.
 
  ۵- استفاده از تابلوی استعمال دخانیات ممنوع، در مجاورت محل نگه داری قطعات سوپرپانل الزامی است.
 
  ۶- شیر آب و تعدادی کپسول آتش نشانی نیز در نزدیکی محل نگه داری المان ها جهت اطفاء هر گونه حریق احتمالی باید پیش بینی شود.
 
  ۷- از چیدن پانل ها در نزدیکی ساختمان (به دلیل ریزش مذاب جوش) اکیدا” خودداری شود.
 
  ۸- روی محصولات سوپرپانل باید علامت تجاری ، تاریخ تولید ، نوع و ابعاد اسمی قید شده باشد.
 
  ۹- جهت خروج کامل گازهای درون قطعات سوپرپانل ، حداقل زمان برای شروع عملیات پوشش نازک کاری بر روی محصولات سوپرپانل پانزده روز از زمان نصب می باشد.
 
  ۱۰- رعایت استاندارد ملی بلوک های سقفی پلی استایرن به شماره مصوبه ۱۱۱۰۸ ( سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران) و ضوابط و توصیه ها برای کاربرد اسفنج پلی استایرن در ساختمان (انتشارات مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن) و کلیه مراجع توصیه شده در این مشخصات فنی الزامی است.